לא עוזב את העיר? דווקא כן!

במהלך החיים אנחנו מקבלים כמה החלטות משמעותיות – מה ללמוד, עם מי להתחתן ואיפה לגור, שמעצבות בעצם את מי שאנחנו הופכים להיות. בעוד שבתקופת הרווקות רובנו חולמים לגור בתל אביב ולקרוע את העיר, כשאנחנו מתחילים לתכנן את המשפחה, יש לנו שאיפות אחרות מהמקום שבו נגדל את הילדים שלנו. זו הסיבה שבשנים האחרונות יש גידול בחיפושים אחר אחוזות למכירה במושבים באזור השרון.

עם עליית מחירי הנדל"ן בערי המרכז, הפער בין דירת 5 חדרים בעיר מרכזית לבין נחלה למכירה באחד ממושבי השרון הצטמצם, בעוד שהתמורה גדלה פלאים. התשתיות העירוניות הלכו והשתפרו, והדרכים להגיע מהמושבים למרכזי התעסוקה התקצרו משמעותית, הודות לפיתוח עורקי תחבורה מהירים כדוגמת כביש 6 ומחלפים חדשים.

הבית שתמיד חלמתם עליו

דירות הקבלן המוצעות בערים צפופות למדי, בעוד שבנחלה ממוצעת שטח הבית הינו כ-7 מטרים, וזה עוד לפני שדנו ביכולת להתאים את הבית לצרכים, לרצונות ולחלומות של יושביו. בעוד שבדירת קבלן כל חריגה קטנה מהבסיס תעלה לכם הון וריבים, לאחר שמצאתם נחלה למכירה המתאימה לתקציבכם, תוכלו להשביח אותה לפי רצונכם ולהחליט האם לבנות שני בתים ועוד בית קטן על השטח, או בית אחד ענק ליצירת נכס יוקרתי ומפואר המעוצב בהתאם לצרכיכם. כמובן, שאת האחוזה שלכם תוכלו לעצב כראות עיניכם, שכן אינכם כפופים לשטנץ' עיצוב אחיד של חזית האחוזה שלכם.

בעוד שהבנייה בעיר הופכת לצפופה ובמרבית הבניינים החדשים הנוף הינו למרפסת של הבניין ממול, בית במושב  מגיע בדרך כלל עם שטחים חקלאיים בהיקף של כ-20 דונמים. מי שנהנה מאצבעות ירוקות יוכל לפתח את האזור הזה לכדי גינה שתספק לו ירקות ופירות אורגניים, ומי שלא יוכל להפוך את השטח לכל מטרה שיבחר – בריכה, מגרש כדורסל, אורוות סוסים או כל חלום שעולה על דעתו להגשים.

עסקה משתלמת מעבר לערך החומרי

אפשרויות השבחת הנכס אינן השיקול היחיד עבור מי שמתלבט האם לגדל את ילדיו בעיר או לתור אחר נחלות למכירה. אחד היתרונות הבולטים של מגורים במושב הוא החיים הקהילתיים ותחושת הבטחון הנלווית לכך. על אף שהשכנים אינם צמודים אלו אל אלו, התחושה במושב הינה של קהילה קרובה וחמה, ועל כן אין חשש כאשר הילדים מסתובבים לבד לאחר שעות הלימודים.

באזור השרון קיימים מושבים רבים בהם מוצעות אחוזות למכירה.  אם אתם מעוניינים לרכוש נכס יוקרתי ומפואר מעין זה, כדאי לבחור תיווך נדל"ן הבקיא באזורים אלו ואולי אף מתגורר בהם, שכן הוא יכול לתת לכם תובנות ויתרונות שמתווך מן החוץ יתקשה לתת. היכרותו עם הגורמים המוניציפליים על מנת לענות על שאלות בנושאי היתרי בניה יכולה לסייע לכם להבין עד כמה הנכס מתאים לכם, היכרותו עם מערכת החינוך וחיי הקהילה תסייע לכם להשתלב מהר ובקלות יותר, ואם הוא יהיה שכן שלכם, יהיו לכם פנים מוכרות מהיום הראשון שלכם בקהילה.

Scroll to Top